Alitura Fine Foods and Market; 1822 Niagara Stone Rd - (905) 468-3224 - HOURS; Mon - Sat; 9am to 6pm - Sun 9am to 5pm

Collection: ONTARIO GROWN

Locally grown & locally made products
77 products
  • English Cucumber (each)
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Peppers (per lb.)
    Regular price
    $3.49
    Sale price
    $3.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tomatoes - Cherry (pint)
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Celery Stalk (each)
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Green Zucchini (per lb.)
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Romaine Lettuce (each)
    Regular price
    $1.79
    Sale price
    $1.79
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tomatoes on the Vine (per lb.)
    Regular price
    $2.49
    Sale price
    $2.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Herbs (bunch) (8 options)
    Regular price
    from $0.99
    Sale price
    from $0.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ontario Strawberries Clamshell
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Leaf Lettuce (each)
    Regular price
    $1.19
    Sale price
    $1.19
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Green Peppers (per lb.)
    Regular price
    $1.69
    Sale price
    $1.69
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • White Mushroom- pkg
    Regular price
    $3.69
    Sale price
    $3.69
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apples - Honey Crisp (Per LB)
    Regular price
    $2.49
    Sale price
    $2.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ontario Green Beans (per lb.)
    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Orange Peppers (per lb.)
    Regular price
    $3.49
    Sale price
    $3.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yellow Peppers (per lb)
    Regular price
    $3.49
    Sale price
    $3.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Roma Tomatoes (per lb.)
    Regular price
    $0.79
    Sale price
    $0.79
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini English Cucumbers (per lb)
    Regular price
    from $0.15
    Sale price
    from $0.15
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Local Apples [5lbs.] (5 options)
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • White Mushrooms (per lb.)
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Snap Peas (per lb)
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eggplant (per lb)
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brown Mushrooms- pkg
    Regular price
    $3.69
    Sale price
    $3.69
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Kale (each)
    Regular price
    $2.49
    Sale price
    $2.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peaches (USA) (per lb)
    Regular price
    $2.49
    Sale price
    $2.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Green Leaf Lettuce (each)
    Regular price
    $0.99
    Sale price
    $0.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • White Potatoes (per lb.)
    Regular price
    $0.99
    Sale price
    $0.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Acorn/Pepper Squash (EACH)
    Regular price
    $0.99
    Sale price
    $0.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Loose Carrots (per lb)
    Regular price
    $0.89
    Sale price
    $0.89
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • French Beans (pkg)
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Greaves Jams (250mL) (9 options)
    Regular price
    from $6.29
    Sale price
    from $6.29
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Butternut Squash (per lb)
    Regular price
    $1.59
    Sale price
    $1.59
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out